Tarasy Tynieckie

O restauracji

Restauracja i Kawiarnia Tarasy Tynieckie powstały jako owoc marzeń właścicieli, którzy inspirowani wieloma podróżami po różnych zakątkach świata, postanowili zrealizować własny pomysł na rodzinne spędzenie czasu łącząc niezwykłą przyrodę z doskonałą kuchnią, swobodą i wypoczynkiem.

Sceneria jest niezwykła, ponieważ restauracja usytuowana jest praktycznie w zboczu góry Winnica – przylega do stromych skał, otoczona starymi drzewami, a dookoła rozpościerają się widoki na Klasztor o. Benedyktynów, dolinę Wisły i górę Winnica. Nasza kuchnia sięga do tradycji polskiej, choć można w niej znaleźć autorskie pomysły szefa kuchni. No i oczywiście wino – od delikatnego z nutą kwiatową, po bardziej zdecydowane i wyraziste w smaku, głównie francuskie, włoskie, hiszpańskie i chilijskie.

W końcu ta swoboda sprawiająca, że obiad czy romantyczną kolację można zjeść począwszy od poziomu Wisły poprzez szereg tarasów usytuowanych na zboczach góry. Między posiłkami można wybrać się na spacer po okolicy wałami Wisły pod górę Grodzisko, wałami w stronę stopnia wodnego Kościuszko podziwiając widoki: na klasztor o. Benedyktynów i o. Kamedułów na Bielanach, na Wisłę, skałki piekarskie czy też przyległe skały góry Winnicy.

Można się spotkać przy piwie i grillowanej kaszance, przy mojito w upalny dzień lub na romantycznej kolacji ukrytej wśród skał na jednym z tarasów. Proponujemy Państwu również potrawy z grilla opalanego drewnem oraz własne wypieki ciast z wyśmienitą włoską kawą. Na koniec proszę się wyłożyć na leżaku na tarasie wypoczynkowym, zrelaksować się i nabrać nowych sił na cały tydzień.